PRESŤAHOVALI SME SA , Adresa: Dolný Šianec 1 budova Keramoprojektu

Za športom a do auta

Ak radi cestujete do exotických krajín alebo na hory, odporúčame zvoliť vyšší stupeň ochrany so silnejším zafarbením skiel a vysokokvalitným UV filtrom. Slnečné okuliare by pri tom mali poskytovať komplexnú ochranu, žiarenie by nemalo prenikať zo strán ani zhora.

Takéto slnečné okuliare by mali disponovať polarizačným filtrom, ktorý dobre tlmí nežiadúce odlesky svetla, napríklad od zasnežených svahov. Pri športových aktivitách je potrebné dbať hlavne na bezpečnosť, pričom odporúčame okuliare z mäkkých materiálov s plastovými sklami, ktoré perfektne sedia a výborne držia na hlave.

Slnečné okuliare pri dioptrických chybách

Ak patríte medzi ľudí ktorí potrebujú korekciu zraku, ale v období leta máte problém s nepríjemným oslnením, je niekoľko možností ako skombinovať dioptrie a kvalitné slnečné okuliare. Sú to buď dioptrické slnečné okuliare (šošovky), alebo kombinácia klasických slnečných okuliarov s kontaktnými šošovkami.

Ako posledná možnosť je vkladací dioptrický klip do slnečných okuliarov alebo ako už spomínaná predsádka na číre dioptrické okuliare. Všetky možnosti majú svoje výhody aj nevýhody, záleží na konkrétnej osobe a účelu na ktorý chceme slnečné okuliare používať.

Široký výber značiek

V Modernej optike si zákazník môže vybrať zo širokej ponuky slnečných okuliarov najrôznejších tvarov a farieb, vhodných pre všetky príležitosti. Vybrať si môžete z módnych hitov značiek Fila, Esprit, Crocs, Roberto Cavalli, Prada, Giorgio Armani, Adidas, Oakley, Versace, Ray Ban a ďalších. Tým, kto potrebuje aj dioptrickú korekciu, poradíme pri výbere slnečných okuliarov, v ktorých je možné slnečné fólie vymeniť za dioptrické šošovky v rovnakom farebnom tóne.