• Eshop: +421 911 411 988
  • Eshop: +421 911 411 988
  • Po - Pia: 9:00 - 17:00
  • Moderná Optika
  • Dolný Šianec 1, budova Keramoprojektu
 • Dolný Šianec 1, Trenčín
  • Predajňa: +421 948 211 998
  • Moderná Optika
  • Dolný Šianec 1, budova Keramoprojektu

Slnečne okuliare

Oko je orgán reagujúci na svetlo a prispôsobuje sa rozdielnej intenzite svetla. Na slnečné žiarenie reaguje zúžením zrenice a privretím viečok.
To je prirodzený ochranný mechanizmus oka. Ak si nasadíme tmavé okuliare, ktoré iba tlmia viditeľné svetlo a neabsorbujú UV žiarenie (nemajú dostatočný UV filter), vystavíme oko poškodeniu tým, že mu prirodzene neumožníme sa privrieť.
To znamená, lepšie žiadne slnečné okuliare, ako nekvalitné bez UV filtra. Oči by sme mali chrániť len kvalitnými slnečnými okuliarmi s dostatočným UV filtrom.

Za športom a do auta

Ak radi cestujete do exotických krajín alebo na hory, odporúčame zvoliť vyšší stupeň ochrany so silnejším zafarbením skiel a vysokokvalitným UV filtrom. Slnečné okuliare by pri tom mali poskytovať komplexnú ochranu, žiarenie by nemalo prenikať zo strán ani zhora.

Takéto slnečné okuliare by mali disponovať polarizačným filtrom, ktorý dobre tlmí nežiadúce odlesky svetla, napríklad od zasnežených svahov. Pri športových aktivitách je potrebné dbať hlavne na bezpečnosť, pričom odporúčame okuliare z mäkkých materiálov s plastovými sklami, ktoré perfektne sedia a výborne držia na hlave.

Slnečné okuliare pri dioptrických chybách

Ak patríte medzi ľudí ktorí potrebujú korekciu zraku, ale v období leta máte problém s nepríjemným oslnením, je niekoľko možností ako skombinovať dioptrie a kvalitné slnečné okuliare. Sú to buď dioptrické slnečné okuliare (šošovky), alebo kombinácia klasických slnečných okuliarov s kontaktnými šošovkami.

Ako posledná možnosť je vkladací dioptrický klip do slnečných okuliarov alebo ako už spomínaná predsádka na číre dioptrické okuliare. Všetky možnosti majú svoje výhody aj nevýhody, záleží na konkrétnej osobe a účelu na ktorý chceme slnečné okuliare používať.

Široký výber značiek

V Modernej optike si zákazník môže vybrať zo širokej ponuky slnečných okuliarov najrôznejších tvarov a farieb, vhodných pre všetky príležitosti. Vybrať si môžete z módnych hitov značiek Fila, Esprit, Crocs, Roberto Cavalli, Prada, Giorgio Armani, Adidas, Oakley, Versace, Ray Ban a ďalších. Tým, kto potrebuje aj dioptrickú korekciu, poradíme pri výbere slnečných okuliarov, v ktorých je možné slnečné fólie vymeniť za dioptrické šošovky v rovnakom farebnom tóne.

Elle Vogue Cavalli Maxmara Armani Tag Heuer Carrera Oakley Just Cavalli Fila Crocs Pepe Jeans Prada Tommy Hilfiger Gloryfy Ray Ban Adidas Jaguar Versace