• Eshop: +421 911 411 988
  • Eshop: +421 911 411 988
  • Po - Pia: 9:00 - 17:00
  • Moderná Optika
  • Dolný Šianec 1, budova Keramoprojektu
 • Dolný Šianec 1, Trenčín
  • Predajňa: +421 948 211 998
  • Moderná Optika
  • Dolný Šianec 1, budova Keramoprojektu

Okuliarové šošovky

Dôležitým kritériom pri výbere správnej okuliarovej šošovky je činnosť, pri ktorej majú byť okuliare používané. Vyberať môžeme medzi jednoohniskovými šošovkami pre zákazníkov, ktorí potrebujú okuliare iba na čítanie alebo na diaľku.

Alternatívou sú bifokálne či multifokálne šošovky pre tých, ktorí už potrebujú rôzne dioptrie na rôzne vzdialenosti.

K prevencii únavy očí a k pohodlnejšiemu videniu môžu dopomôcť špeciálne povrchové úpravy, ku ktorým patrí napríklad často vyžadovaná antireflexná vrstva. Rovnako ako u slnečných okuliarov, aj u klasických okuliarových šošoviek nájdete ochranu pred UV žiarením.

Eye Drive

Okuliarové šošovky pre vodičov. Technológia reflect control umožňuje eliminovať oslnenie napríklad od protiidúcich vozidiel. Kontrast videnia a detaily sú oveľa jasnejšie.

Špeciálna šošovka EyeDrive, doplnená o túto antireflexnú úpravu, zaistí výrazne zlepšenie videnia pre vodičov, pretože znižuje odlesky protiidúcih áut a to predovšetkým pri zhoršených viditeĽných podmienkach ako po zotmení a za dažďa.

Odporúčame častým vodičom a pre šeroslepých.

Crizal prevencia ®

Notebooky, tablety, mobilné telefóny a podobné elektronické zariadenia vyžarujú modré svetlo, ktorého veľké množstvo neprimerane zaťažuje naše oči, spôsobuje napätie, únavu a nespavosť.

Táto antireflexná úprava znižuje silu modrého svetla, ktorému sme neustále vystavovaní vďaka počítačom, mobilným telefónom a žiarovkám. Užívatelia pocítia vysoký komfort a okuliarové šošovky poskytnú prevenciu zrakovej únavy.

Šošovku s touto úpravou ocenia všetci, ktorí pracujú celý deň v kancelárií pri umelom svetle alebo s počítačom a zároveň riziková skupina uživateľov, ktorej hrozia očné vady ako makulárna degenerácia, odlúčenie sitnice a pod.

Okuliarové šošovky podľa použitia

 • Jednoohniskové šošovky
 • Bifokálne šošovky
 • Multifokálne šošovky
 • Pracovné šošovky
 • Slnečné šošovky

Potrebujete korigovať zrak len do diaľky alebo len do blízka? Je to ľahké, postačia na to jednoohniskové šošovky, ktoré plusovými alebo mínusovými dioptriami upravia vašu krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť. Nenamáhajte si oči a nevystavujte sa zdravotným ani fyzickým rizikám. U nás si môžete nechať zmerať svoj zrak na najkvalitnejších prístrojoch.

- € Cena za pár
Plast 1,5 AR Plastová dioptrická šošovka s tvrdením a antireflexnou úpravou.
- € Cena za pár
Plast 1,5 AR Plastová dioptrická šošovka s tvrdením, hydrofóbnou úpravou a viacnásobná antireflexná úprava.
- € Cena za pár
Plast 1,6 AR Plastová stenčená dioptrická šošovka s tvrdením, hydrofóbna úprava a viacnásobná antireflexná úprava.
- € Cena za pár
Plast 1,67 AR Plastová stenčená dioptrická šošovka s tvrdením, hydrofóbna úprava a viacnásobná antireflexná úprava.
- € Cena za pár
Plast 1,74 AR Plastová stenčená dioptrická šošovka s tvrdením, hydrofóbna úprava a viacnásobná antireflexná úprava.
- € Cena za pár
Plast 1,5 Crizal Prevencia Plastová okuliarová šošovka, ktorá selektívne filtruje modro-fialové svetlo vyžarujúce z počítačov, tabletov, smartfónov.
- € Cena za pár
Plast 1,5 Eye Drive Plastová okuliarová šošovka určená pre všetkých vodičov s povrchovou úpravou Reflect Control, ktorí trávia viac času na cestách.
EYEDRIVE - INOVÁCIA PRE VODIČOV

EyeDrive– tento celkom nový segment bol špeciálne vyvinutý pre jasné videnie bez námahy cez deň aj v noci – dokonalé riešenie pre všetkých vodičov.

REFLECT CONTROL

Nový míľnik v technológii okuliarových šošoviek

Technológia Reflect Control stojaca za systémom EyeDrive® predstavuje nový trend. Prináša jedinečnú kombináciu povrchovej úpravy a dizajnu okuliarových skiel. Kompenzuje rušivý vplyv rôznych zdrojov svetla a významne zlepšuje kontrast aj v zlých svetelných podmienkach. Oslnenie svetlom v noci je s EyeDrive® až o 90 % nižšie než v prípade konvenčných plastových šošoviek bez úpravy AR (index 1,6) a o 57 % nižšie než v prípade niekoľko vrstvových anireflexných šošoviek, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu. Takže cez deň sú okuliarové šošovky EyeDrive® rovnako funkčné ako niekoľko vrstvové antireflexné šošovky. Pri použití v noci sú ich vlastnosti až dvakrát lepšie. Vďaka širokému zornému poľu nová technológia pomáha vodičom zabezpečiť dobrú celkovú viditeľnosť – aj v kritických momentoch.

EyeDrive PRO –jednoohnisková šošovka s perifernou kompenzáciou = 0,4 Dpt - pre nočnú myopiu.

* Až o 90 % menej odrazeného svetla v noci v porovnaní s plastovými šošovkami bez povrchovej úpravy AR (index 1,6).

Ak potrebujete dioptrie na čítanie a zároveň do diaľky, môžete si vybrať aj bifokálne šošovky. Sú špeciálne upravené tak, že v hornej časti je dioptria do diaľky, kým v dolnej je dioptria do blízka. Na rozdiel od multifokálnych sa však šošovky nemenia plynulo, čo môžete na sklíčkach vidieť. Výhodou bifokálnych šošoviek je ich cenová dostupnosť – stoja totiž väčšinou menej než dvoje jednoohniskové alebo jedny multifokálne okuliare.

- € Cena za pár
Bifo ST 28 1,5 Bifokálna dioptrická šošovka s tvrdením.
- € Cena za pár
Bifo ST 28 1,5 AR Bifokálna dioptrická šošovka s tvrdením a viacnásobnou antireflexnou vrstvou.
- € Cena za pár
Bifo ST 28 1,6 AR Bifokálna stenčená dioptrická šošovka s tvrdením a viacnásobnou antireflexnou vrstvou.

Potrebujete dioptrie aj do blízka aj do diaľky? Doteraz ste všade museli nosiť dvoje okuliare? To už teraz nemusíte vďaka progresívnym šošovkám. Ich dioptrie sa postupne menia od hora dole, bez rušivých zlomov. S jednými prirodzene vyzerajúcimi okuliarmi uvidíte všetko ostro. Je to veľmi komfortné a riešenie, ktoré dokážeme prispôsobiť individuálnym potrebám našich zákazníkov.

- € Cena za pár Adapt 1.5 AR
 • Cenovo dostupné riešenie pre prvonositeľov progresívnych šošoviek, ktorí ešte nemajú vytvorené špeciálne návyky na progresívne šošovky.
 • Free form technológia poskytuje pohodlné riešenie do diaľky a na blízko.
 • Maximálne eliminované okrajové aberácie s primeranými perfektne vyváženými zónami pohľadu na všetky vzdialenosti a minimalizovaným efektom “hojdania obrazu”.
- € Cena za pár Proomega 1,5 AR
 • Dizajn šošovky vyrobený free form technológiou, ekonomicky dostupný poskytuje stabilné zorné pole do diaľky a na blízko.
 • Ekonomicky dostupné riešenie šošoviek vyrobených free form technológiou, so všetkými výhodami, ktoré táto technológia prináša.
 • Stabilné a veľkorysé zorné pole do diaľky a na blízko.
 • Plynulý prechod medzi zónami umožňuje nositeľovi držať hlavu v prirodzenej pozícii.
- € Cena za pár Exact SOFT 1,5 AR
 • Prémiová progresívna šošovka so širším zorným poľom na videnie do diaľky a blízko a stabilizáciou obrazu.
 • Prémiová progresívna šošovka špeciálne skonštruovaná pre prvonositeľov.
 • Má minimalizovaný efekt “hojdania obrazu” a výrazne znížené okrajové aberácie, ktoré mierne ovplyvňujú šírku pohľadových zón.
 • Tento typ nie je určený pre nositeľov, ktorí už majú skúsenosť s progresívnymi šošovkami.
- € Cena za pár Individual 1,5 AR
 • Prémiová personalizovaná progresívna šošovka pre nositeľov s vysokými požiadavkami na veľkosť zorného poľa.
 • Poskytuje vysoké rozlíšenie vďaka mimoriadnej optickej architektúre, ktorá eliminuje aberácie a zlepšuje periférne videnie.
 • Predstavuje najpresnejšiu kombináciu kvality a pohodlia.
 • Ostrosť videnia na všetky vzdialenosti.
 • Veľkorysé široké zorné pole, ktoré poskytuje nositeľovi kvalitné a uvoľnené videnie v každom smere pohľadu.
- € Cena za pár Exact Duo 1,5 AR
 • Najmodernejší dizajn progresívnych šošoviek s vylepšením videnia na blízko, rýchla adaptácia bez plávania obrazu a to vo všetkých smeroch.
 • Najdômyselnejšia technológia pre výrobu semifinišov, spolu s najmodernejšími technológiami pre výrobu zadného a obojstranného dizajnu.
 • Pracuje na princípe prirodzeného zakrivenia, ktorý má zväčšujúce sa zakrivenie od hora smerom dole.
 • Vysoká miera zlepšenej zrakovej ostrosti.
 • Najširšia možná zóna na čítanie s okamžitým zaostrením, bez akýchkoľvek pocitov deformácií, plávania alebo skoku obrazu a to vo všetkých smeroch pohľadu vrátane pohľadu do strán.

Okuliare do blízka umožňujú zreteľné videnie len do 40 cm, progresívne šošovky majú zas obmedzenia viditeľnosti na blízke a stredné vzdialenosti. Ideálnym riešením sú preto okuliare so špeciálnymi pracovnými šošovkami. Poskytujú dostatočné a ostré zorné pole v širšom zábere do blízka. Vďaka tomu môžete plynule prechádzať pohľadom z dokumentu na klávesnicu a z nej na obrazovku, zároveň budete dobre vidieť, čo sa deje za monitorom.

- € Cena za pár
Office 1,5 AR Kancelárska dioptrická šošovka s antireflexnou úpravou poskytuje vyšší vizuálny efekt pri práci na strednú vzdialenosť a na blízko od 35 cm do 4 m.
- € Cena za pár
Office 1,6 ARstenšená šošovka Kancelárska dioptrická šošovka s antireflexnou úpravou poskytuje vyšší vizuálny efekt pri práci na strednú vzdialenosť a na blízko od 35 cm do 4 m.
- € Cena za pár
Plast 1,5 AR Plastová dioptrická slnečná šošovka s tvrdením a antireflexnou úravou za zadnej strany šošovky. Farebné prevedenie : šedá,hndá,zelená,čierna.
- € Cena za pár
Plast 1,5 AR MIRROR Plastová dioptrická slnečná šošovka so zrkadlovou upravou, tvrdením a antireflexnou úravou za zadnej strany šošovky.
- € Cena za pár
Plast 1,6 AR Plastová dioptrická slnečná stenšená šošovka s tvrdením a antireflexnou úravou za zadnej strany šošovky. Farebné prevedenie : šedá,hnedá,zelená.

Povrchové úpravy šošoviek

Antireflexná vrstva

Antireflexná vrstva zabezpečí vašim očiam vyšší kontrast a jasné videnie bez rušivých odleskov. Zabraňuje zrkadleniu svetla a perfektne odoláva nečistotám a prachu.

Crizal prevencia ®

Notebooky, tablety, mobilné telefóny a podobné elektronické zariadenia vyžarujú modré svetlo, ktorého veľké množstvo neprimerane zaťažuje naše oči, spôsobuje napätie, únavu a nespavosť.

Eye Drive

Okuliarové šošovky pre vodičov. Technológia reflect control umožňuje eliminovať oslnenie napríklad od protiidúcich vozidiel. Kontrast videnia a detaily sú oveľa jasnejšie.

Samozafarbovacie šošovky

Samosfarbovacie šošovky menia svoju priehľadnosť podľa intenzity vonkajšieho svetla. To šetrí váš zrak, eliminuje napätie a únavu očí.